Вибір розміру рами велосипеда.

Якщо Ви зібралися придбати велосипед і вже визначилися з його моделлю, в залежності від стилю катання, а також виробника, то наступний не менш відповідальний момент - це підбір велосипеда щодо комплекції Вашого тіла і зросту. В основному, різні моделі байків відрізняються між собою за величиною рами, висоті самого велосипеда, а також розмірами його деталей, наприклад, педалей.

Але чому ж так важливо вибрати відповідний розмір велосипеда і як це зробити?

Їздити на занадто маленькому або навпаки великому велосипеді незручно і він може надати поганий вплив на Ваше здоров'я через неправильне розташування тіла в співвідношенні до деталей управління велосипедом і сидінням. Також, катаючись на неправильно підібраному розмірі велосипеда можуть виникати больові відчуття в області шиї, попереку, зап'ястях рук і це може геть-чисто відбити бажання їздити на двоколісному другові.

Також невідповідний по зросту байк знижує Вашу продуктивність. Виробники спеціально проектують сучасні моделі велосипедів з рамами та враховують анатомічні особливості організму в певних ростових проміжках.

Довжину і висоту рами потрібно підбирати таким чином, щоб Ваше тіло і ноги знаходилися в оптимальному положенні для раціонального використання Ваших сил і можливостей.

Якщо неправильно підібрати хоча б один з параметрів велосипеда, то таке безвідповідальне ставлення може призвести до формування неправильного положення суглобів і м'язів, а також зіпсувати Вашу поставу, порушити роботу колінних суглобів і зовсім вивести їх з ладу.

Через неправильне положення під час їзди на велосипеді Вам доведеться сильніше прогинатися або ж навпаки горбиться, що може стати звичкою і Ваш хребет буде знаходитися в такому стані навіть поза велосипедом.

Якщо проаналізувати проблеми з колінними суглобами, що виникають внаслідок того, що під час поїздок на велосипеді ноги не повністю розпрямляються, то в цей час шийки колінних кісток труться через навантаження і рухи. Згодом, через натирання можуть утворюватися запалення або з'являтися інші, більш серйозні захворювання.

Тепер давайте детальніше розберемося, як же вибрати велосипед по зросту, щоб уникнути всіх перерахованих вище проблем і захворювань. Зазвичай виробники вказують розмір рами за допомогою спеціальної наклейки на рамі, яка стає елементом дизайну велосипеда. Спеціальне маркувальне позначення розміщують в області підсідельною труби за допомогою буквених розмірів (S, M, L, XL і т.д.) або ж даних в дюймах або сантиметрах.

Підсідельна труба рами приварена під певним кутом, щоб, піднімаючи підсідельний штир, змінювалася не тільки висота сідла, але і його віддаленість від керма.

Для правильного визначення розміру рами, яка б підходила під Ваш зріст необхідно виміряти повну довжину Ваших ніг з внутрішньої сторони.

Далі результат потрібно помножити на коефіцієнти: 0,57 - для гірських велосипедів; 0,63 -для трекінгових і 0,66 - для шосейних моделей.

Щоб перевести отриманий результат в дюйми потрібно розділити значення на 2,54. Це і буде Ваш розмір рами. Крім того, є такий параметр, як довжина велосипеда, який сильно впливає на посадку під час їзди на велосипеді.

Такі розрахунки хоч і вважаються загальноприйнятими, але результат не завжди підійде для кожного. Тому, щоб підібрати розмір рами і габарити велосипеда індивідуально слід співвідносити пропоновані розрахунки і стиль катання.

Щоб зробити індивідуальні розрахунки для вибору велосипеда потрібно виміряти внутрішню довжину Ваших ніг і довжину свого тіла від п'ят і до верхівки, а тільки потім порівняти дані зі значеннями в таблиці.

У разі, якщо у вас виникли додаткові питання - не соромтесь задавати їх консультантам нашого інтернет магазину "Велопарк". Сподіваємося, що даний матеріал був корисний для Вас.