Історія фірми Trek.

История фирмы Trek

Датою заснування фірмиTrek вважається 1975 рік, який ознаменувався всесвітнім енергетичним крізісом.Тогда в місті Ватерлоо, штат Вісконсін США, підприємливі бізнесмени Річард Бурке і Бевел Хог, використовуючи невеликий капітал і місцеве складське приміщення, вирішили проводити велосипедні рами.

Вдалий бізнес хід поклав початокTrek Bicycle Corporation.

Використовуючи труби кращих світових виробників (Reynolds, Columbus і т.д.), були створені перші шосейні велосипеди (про гірських тоді ещe не було й мови). Класів велосипедів тоді було небагато: Велосипедні, Туристичні та Дорожні.

Справжній прорив в велоїндустрії проізошeл в 1982 році, коли на світ стали з'являтися гірські велосипеди. В каталозі Trek 1983 року з'явилася модель 850 на хромомолібденових трубах. А в 1985 році Trek випускає перший велосипед на алюмінієвій рамі Trek 2000.

У перших рамах труби з'єднувалися не шляхом зварювання, а клеїлися. Перші алюмінієві гірські велосипеди з'явилися в 1987. Велосипед 8000 був на обладнанні Shimano Deore, a Trek 8000 XT на обладнанні Shimano Deore XT.

У 1989 році компанія Trek відмовилася від U-образних гальм в гірських велосипедах. У 1991 вперше на велосипедах MTB стали використовуватися амортизаційні вилки, а 1-дюймову рульову колонку замінили на 1 1/8 ". У 1992 році з'явилися перші повнопідвісного велосипеди - Trek 9000 і 9500. Останній був на обладнанні XTR, яке, до речі, вперше було презентовано в тому ж році.

У 1994 році компанія розробляє Y-подібну раму - це був прорив в конструюванні двухподвесов, таким чином була вирішена проблема розгойдування велосипеда під час педалювання, за счeт розташування каретки і задньої втулки на одній осі.

Це тільки невелика частина інновацій, які фірма Trek використовувала при виробництві велосипедів, але навіть цього достатньо, щоб зрозуміти, що компанія завжди була локомотивом розвитку велостроєнія і не соромилася «винаходити велосипед». Недаремно девіз компанії: «Допоможемо світу використовувати велосипед як просте рішення складних проблем».