Ремонт і обслуговування лиж і сноубордів

Ця стаття буде корисна тим любителям гірськолижного відпочинку, хто сумлінно відноситься до цього захоплення, мають своє обладнання і розуміють, що від якості спорядження залежить успіх такої довгоочікуваної поїздки в гори. Купивши нові лижі, багато хто вважає, що тепер як мінімум років 10 можна насолоджуватися катанням, адже виробники вже про все подбав. Для багатьох це буде відкриттям, але змащувати ковзаючу поверхню і заточувати канти необхідно перед кожною поїздкою. Це відразу оцінить лижник, обслуживши лижі після тривалої експлуатації, адже ми навіть не помічаємо, як повільно тупляться канти і стирається мастило зі скользяка.

Що вдає із себе фізична сторона процесу ковзання? Поверхня, що ковзає - це графіт. Цей матеріал сам непогано ковзає по снігу, але сніг, який, володіює всіма властивостями води, за допомогою поверхневого натягу, притягує лижу до себе, перешкоджаючи розвитку швидкості. Для поліпшення ковзання ми використовуємо парафін, який, входячи в структуру скользяка, не дає снігу перешкоджати ковзанню, як мастило, яке ми додаємо в механізми машин.

Парафін підігрівається і наноситься на лижу в рідкому стані. Після застигання, за допомогою спеціальної цикли, парафін повністю видаляється, оскільки сам парафін діє як гальмо, а, входячи в структуру графіту, робить його жирним, стійким до води. На цьому етапі починається сама копітка робота. За допомогою щіток різної жорсткості поверхня лижі ретельно полірується, спеціальними ганчірочками усувається парафінова пил - і скользяк готовий.

Перед процедурою мастила ми проводимо заливку подряпин за допомогою розпеченого графіту. При цьому особливу увагу приділяємо видаленню зайвого графіту і поліруванню площини.

Для заточки кантів ми використовуємо кілька видів напильників і шаблони для отримання гостого кута (88 °). Нещодавно в нашій майстерні з'явилася фреза, за допомогою якої кант стає гострим, як лезо.

Вартість послуг

Заточка кантів гірських лиж /сноуборд вручну 150 грн
Ремонт подряпин і вм'ятин ковзної поверхні, розшарувань,
від 100 грн
Нанесення парафіну на гірські лижі /сноуборд з поліруванням 150 грн
Чистка ковзної поверхні лиж та сноуборду від парафіну 80 грн
Консервація ковзної поверхні лиж і сноуборду (сервіс для подальшого зберігання спорядження в міжсезоння) 100 грн
Установка кріплень на гірські лижі (Свердління) 100 грн
Комплексне обслуговування від 300 грн. *