Австрія-де покататися?

Хочу поділитися своїм досвідом відпочинку в Австрії. Здається, що поїздка в Австрію на гірськолижний курорт-це безпрограшний варіант і задоволення гарантоване. Це дійсно так. Альпи нікого не залишать байдужими. Однак і тут бувають непорозуміння: десь ціни зашкалюють, десь на схилі не проштовхнутися від лижників, десь схили занадто круті.

Іжгль-самий відомий курорт Австрії. Загальна кількість трас 280 км.

Сучасні просторі кабіни мають величезну пропускну здатність, але в цьому криється перший недолік курорту. На схилі утворюються неймовірні натовпи лижників і протягом невеликого часу заповнюють весь схил, роблячи катання не дуже комфортним, навіть екстремальним, хоча зона катання дуже широка, якість схилу чудова. Якщо ви приїхали компанією, необхідно триматися весь час разом, заблукаєте-швидше за все зустрінетеся тільки на парковці ввечері-курорт дуже широкий і багаторівневий. Для любителів спортивного катання рекомендую спуститися з самого верху в селище-такий спуск має рекордну довжину-11 км. Спуск рівний, широкий, іноді крутуватий. Недосвідченим лижникам краще повертатися додому в кабіні.

Іжгль знаходиться на кордоні зі Швейцарією і частина курорту виходить на швейцарську сторону. З того боку курорт називається Самнаум. Перехід з одного курорту на інший позначений невеликим вказівником, так що ви й не помітите, як опинитеся в Швейцарії, тільки в ресторані ціна буде вказана в швейцарських франках.

Вважається, що, не відвідавши Іжгль, ви не можете скласти уявлення про Австрію. Якість схилу, сервіс, інфраструктура, що включаєпрокат лиж,гірськолижні і сноубордичні магазинице все на найвищому рівні, але й коштує це дуже недешево. Словом, Іжгль необхідно відвідати обов'язково.

Зельден-Ще один курорт, який асоціюється з австрійськими гірськими лижами. Зельден розташований на льодовику, і катання тут можливо навіть влітку, а перший етап Кубка Світу з гірських лиж проводиться саме тут. До найвищої точки Зельдена ви піднімаєтеся близько 40 хвилин, минаючи кілька перевалів і лижний стадіон. До лижного стадіону веде широкий схил, де ви можете зробити спуск по трасі Кубка Світу. Комфортна кабіна робить фінальний підйом, і ви опиняєтеся на самій вершині Зельдена, де можна по скляному помосту вийти на край прірви і зависнути над Альпами. Не дивлячись на те, що всі лижники намагаються потрапити на цей схил, місця вистачає всім - широкі поля прекрасно відратрачени.

Протяжність трас Зельдена 144 км. Схили дуже різноманітні і прекрасно підготовлені, на невеликій висоті розташовується сноу-парк дуже довгий і з великою кількістю перешкод.

Дуже рекомендую приїхати сюди до відкриття і покататися по вельвету, через годину підтягнеться велика кількість лижників і задоволення вже буде не те. До обіду австрійці йдуть на обід, і більшість там залишиться до вечора, так що можна гарненько відтягнутися і після обіду.

Курорт недешевий і дуже різноманітний по ландшафту і складності, прекрасний і недорогий прокат лиж і сноубордів, словом, буде чим зайнятися цілий день, і цей день ви будете згадувати цілий рік.

Якщо ми торкнулися теми льодовиків, то напрошується ще один гірськолижний курорт-Штубай. Якщо будете шукати його в навігаторі, забивайте назву Муттерберг-це маленьке селище, де розташований льодовик, на якому знаходиться курорт Штубай. Коли в Австрії немає снігу або відлига, їдьте сюди - тут завжди багато снігу і прохолодно. У зону катання вас піднімить 4-х місцева кабіна, де на крісельному підйомнику ви досягнете вершини, а звідти можна вибрати кілька маршрутів спуску. Всі схили різного ступеня складності, а між ними є нератраченна зона, де катаються любителі цілини і гострих відчуттів. Але будьте готові, що за таке катання вас можуть оштрафувати (нетрассовое катання на гірськолижних курортах заборонено).

Широкі траси для лижників тут є сусідами з трасами для сноубордистів. Це мало змінює суть катання (на знаки ніхто не звертає уваги, навпаки, хочеться на зло сноубордистам залізти на їх трасу), але турботу про поділ вічних ворогів я оцінив.

Але основна перевага цього курорту в тому, що схили довгі, широкі, прямі і не круті, завдяки чому тут приємно кататися карвінговою технікою, відпустивши лижі. На таких схилах однаково весело буде кататися підготовленим лижникам і початківцям, що дуже важливо при сімейних покатушки, коли у всіх різний рівень катання.

Це були найвідоміші гігантські і дорогі курорти, які, як я вже зазначив вище, обов'язкові до відвідування, але я віддаю перевагу місцевим курортам, які знаходяться в стороні від популярних туристичних маршрутів, тут можна купити скипасс на півдня, а найголовніше, тут значно менше лижників на схилі. Місцеві курорти мають малу протяжність схилів і іноді через це досвідченому лижникові буває нудно, але, якщо знайти курорт зі "своїм" схилом, то катання перетворюється в справжню насолоду.

На мій погляд, найкомфортнішим місцевим курортом Тіролю єІглс, Який знаходиться в 15 хв. їзди від Інсбрука. Тут рідко буває багато людей, легко припаркуватися, є Напівденний скіпасс і сімейні карти. Схил всього один, але який! Сучасна кабіна досить швидко закидає на вершину, де відкриваються широкі пологі траси, які сходяться і періодично розходяться. Майже весь спуск знаходиться в мальовничому хвойному лісі. Ідеально відратрачений рівний, в міру крутий схил такий довгий, що навіть досвідчений лижник втомиться, але дух захоплює і немає сил зупинитися. Після тунелю і невеликого викочування відкривається спортивний схил, де тренуються лижники спортсмени. Часто там встановлена траса, по якій може пройти будь-який бажаючий.

Іглс-це єдиний відомий мені курорт, де час підйому одно часу спуску підготовленого лижника. Дуже затишне місце, де зовсім мало людей, красивий схил і прекрасний вид на Інсбрук (видно на фото).