Як правильно вибрати розмір велосипеда.

Основною проблемою при покупці велосипеда є вибір розміру рами. З цього приводу існує маса помилок, якими сповнений інтернет.

Дуже складно розмовляти з людиною, яка точно знає, що йому потрібен велосипед з розміром рами N см. Але ж загальноприйнятий розмір рами - це відстань від осі каретки до кінця підсідельної труби рами у одних виробників або до перетину з віссю верхньої труби у інших, а розміри інших труб і кутів їх з'єднань різні в різних моделей велосипедів.

Наприклад, якщо вам підходить Trek розміром 19,5, то у Gary Fisher йому буде відповідати велосипед з розміром рами 17,5.

На мій погляд, мудро чинить фірма Giant, Взагалі не вказуючи розмір в сантиметрах або дюймах. На підсідельною трубі рами можна побачити тільки буквене позначення (S, M, L і т.д.) Ви ж, купуючи одяг, не уточнюєте розмір в талії, плечах, довжину рукава - ви просто міряєте.

Ещe одна помилка - якщо поставити велосипед між ніг, то між вами і велосипедом повинен пролізти кулак. Мені пояснювали, що, якщо зістрибувати з велосипеда піднявши обидві ноги, то в такий спосіб не поранишся. Легко перевірити, що небезпека такого манeвра не залежить від розміру рами. А як тоді вибрати розмір рами для жінок?

Виникає питання - чи існує універсальний метод вибору розміру рами велосипеда? Звичайно існує. Підніміть сидіння на висоту, при якій нога випрямлена, коли п'ята на педалі, а педаль в далекому положенні. Тепер всe залежить від ваших відчуттів. Якщо доводиться тягнутися вперeд - потрібна рама поменше, якщо при повороті ви рулeм впираєтеся в коліно, значить, рама замала і т.д. І найголовніше, довіряйте продавцеві - він професіонал і у нього великий досвід.

Вдалих покупок, і нехай велосипед буде вашим добрим другом!