Дитячі велокрісла: зручно для вас і безпечно для дитини.

Тепле літо має на увазі гарне проведення часу. Має бути пора відпусток, поїздок за місто на дачу і приємний відпочинок на природі в лісі. Багато хто віддає перевагу здоровому способу пересування - велосипеду. Звичайно, якщо мова йде про сімейний відпочинок, то важливу роль буде відігравати те, як довезти дітей, щоб поїздка для всіх була комфортною і безпечною.

Сьогодні найзручнішим пристосуванням для транспортування дітей на велосипеді є спеціальні дитячі велокрісла, які не тільки красиві і комфортні, але і забезпечують безпеку під час руху. Звичайно, існує величезний асортимент дитячих крісел, тому необхідно знати декілька важливих моментів, які треба врахувати при виборі та купівлі відповідного велокрісла.

В першу чергу важливо звернути увагу на:

  • • розміри крісла для дитини;
  • • глибину посадки;
  • • систему ременів безпеки.
Детское велокресло

Велокрісло має бути досить просторим, щоб дитині було зручно в ньому перебувати довгий час. Також слід правильно вибрати форму велокрісла. Якщо форма більш ергономічна, то дитині, швидше за все, буде менше приводів вередувати і крутитися в кріслі.

Відмінним варіантом буде пластиковий корпус з високою посадкою для малюка - це убезпечить дитину на випадок падіння. Також чудово, якщо для ніг буде тристоронній захист, який запобігатиме потраплянню ніжки в колесо велосипеда.

Важливо звернути увагу на внутрішню частину, тому що дитяче пластикове сидіння зазвичай жорстке - тому дуже часто виробники використовують спеціальну прокладку для велокрісла, яка забезпечить більш м'яку поїздку дитині, особливо на нерівній, вибоїстій поверхні.

Ще одним важливим моментом при покупці велокрісла буде система ременів безпеки. У найпростішому варіанті це звичайний ремінь, який з'єднується на поясі у дитини і має три точки кріплення, проходячи над плічіками і між ніжками. Але якщо є можливість, то краще придбати крісло з ременем безпеки, який має п'ятиточкові кріплення. Ремінці кріпляться над плечима дитини, між його ніжками, а також по обидва боки по талії. Також можна доглянути велокресло зі спеціальним бампером, як у колясок, який послужить додатковим захистом при падінні і буде добре підходити для зручного розміщення улюблених іграшок дитини.

При довгій дорозі або після насиченого відпочинку дитина може заснути. У зв'язку з цим потрібно вибрати крісло, в якому передбачено зміну кута нахилу спинки. Якщо ваш малюк засне, то крісло прийме більш зручне для нього положення. До того ж, якщо ви купите велокрісло, яке буде переміщатися по горизонталі, то користуватися ним буде ще зручніше.

Купити відповідний тип велокрісла

Існує всього два види велокрісел, які кріпляться:

  • • спереду;
  • • ззаду.

Не можна з упевненістю сказати, що якийсь з них більш безпечний і надійний. Тому при покупці велокрісла необхідно знати переваги та недоліки того чи іншого виду кріплення.

Велокрісло, яке кріпиться спереду, досить зручне для батьків в тому сенсі, що вони завжди в курсі, чим займається їх дитина, і таким чином завжди може вжити необхідних заходів в потрібний момент. Тому багато батьків вважають за краще купити велокрісло з переднім кріпленням.

Вашій дитині теж буде подобатися сидіти попереду, так як вона може стежити за дорогою і триматися за кермо, що буде доставляти чимало радості. Однак в такому випадку необхідно врахувати і недоліки передньої посадки. Наприклад, вашій дитині в обличчя постійно буде дути зустрічний вітер, в очі можуть потрапляти пил і мошки. Вдалим рішенням може послужити спеціальний бар'єр, який продається окремо в формі вітрового скла.

Важливо врахувати також місце кріплення гальмівної системи вашого велосипеда. Якщо троси гальм проходять по передній частині рами, то прикріпити сидіння спереду буде практично неможливо. Якщо в конструкції є підсідельна трубка, то прикріпити велокрісло спереду буде можливо тільки до неї.

У велокріслі з переднім кріпленням рекомендується перевозити дітей вагою до 15 кілограмів. Мабуть, це головний недолік таких крісел. Це пов'язано з тим, що коли велокрісло знаходиться спереду, воно заважає вільно прокручувати педалі і може звужувати або ускладнювати дорогу для велосипедиста. Тому деякі вважають за краще кріпити велокрісло всеж таки на багажнику велосипеда.

Велокрісла з заднім кріпленням можуть дозволити перевозити дитину до 25 кілограм. Також вони легко кріпляться до багажника або підсідельного штира велосипеда. Кріплення, яке робиться до підсідельної трубці, більш надійне і зручне. При кріпленні велокрісла до труби воно знаходиться вище багажника приблизно на 10 см, що забезпечує відмінну амортизацію для дитини при поїздці по нерівній дорозі.

Однак не завжди конструкція велосипеда дозволяє зручно прикріпити велокрісло до підсідельної труби, тому залишається кріпити крісло до багажника. Якщо ж ви купуєте велокрісло, яке кріпиться до багажника, то на ньому повинна бути передбачена система пружин, які будуть перебувати між багажником і сидінням, щоб надати також достатню амортизацію крісла по нерівній дорозі. У будь-якому випадку, враховуйте характеристики вашого велосипеда, щоб підібрати те кріплення і форму велокресла для дитини, яку ви зможете встановити так,як йому буде зручно і безпечно.

Влаштування велокрісла.

Мало буде просто купити гарне велокресло, Дуже важливо його правильно встановити. Необхідно добре ознайомитися з рекомендаціями та інструкціями, які включені до крісла. При установці необхідно прикріпити сидіння правильно і максимально надійно. Додатковим аксесуаром для поїздки може бути дитячий шолом, який запобіжить травмам голови і обличчя вашої дитини на випадок падіння. Не будуть зайвими додаткові світловідбивачі, дзеркало заднього виду і невелика аптечка з необхідними медикаментами в дорогу. Щоб зробити свою поїздку більш приємною для себе і дитини краще вибирати шлях не по шумним магістралях, а на природі.

Приємного відпочинку з вашим малюком!